close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
حوادث
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

B A M A N A

اخبار حوادث

آتش سوزی بعدی ممکن است در خانه شما رخ دهد

آتش سوزی
در اطراف ما هميشه وسايلي وجود دارند كه در عين حال كه آرامش و آسايش ما را فراهم مي كنند مي توانند در صورت استفاده نادرست، فضايي ناايمن را ايجاد كنند.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

آمار سازمان های آتش نشانی نشاندهنده این امر است که بسیاری از آتش سوزی های بزرگ در منازل و ساختمان هایی با کاربری های دیگر به علت بی احتیاطی در استفاده از وسایل برقی، گازی و منابع حرارتی و گرمایشی و یا عدم رعایت ایمنی در بکارگیری آنهاست و این مسئله باعث شده تا خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث به صورت سالانه افزایش یابد.

برای رخ دادن یک آتش سوزی در خانه شما، نیاز نیست که حتماً انفجاری رخ دهد و یا نفت و بنزین بر روی زمین ریخته و کبریتی به آن رساند، بلکه استفاده نادرست و ناایمن از جزیی ترین وسایل در مصرف مانند پریزهای برق و بطور کلی وسایل برقی، عدم توجه به جانمایی شمع های روشن در خانه، ماهیتابه ی پر روغنی که آتش می گیرد و … همگی می تواند منجر به ایجاد حریقی شود که در کمترین زمان ممکن کلیه وسایل منزل که عمدتاً از مواد قابل اشتعال هستند را در خود می بلعد.

درحالی که قوانین پیشگیرانه ی زیادی در زمان ساخت ساختمان های مسکونی اعمال می شود اما برخی راهکارهای ایمنی می تواند از بروز بسیاری از حوادث جلوگیری کند. این راهکارها شامل موارد زیر می باشد:

۱- شناخت خطرات در محیط خانه و تلاش برای مصون ماندن در مقابل آن (پیشگیری از بروز آتش سوزی و وقوع حوادث)

۲- آشنایی با چگونگی بروز آتش سوزی و تلاش برای مقابله با آن (پیشگیری از گسترش آتش سوزی)

۳- آموزش ها، تمرینات و تدارک وسایل مناسب برای پیشگیری و تهیه خاموش کننده های مناسب با هدف افزایش آمادگی و تامین ایمنی خانواده

بیاد داشته باشید که رخداد آتش سوزی دور نیست زیرا میتواند در هر مکانی و در هر لحظه ای اتفاق بیفتد و خسارات جانی و مالی زیادی را در پی داشته باشد به همین دلیل همواره افراد بالغی که در منازل مسکونی هستند باید انجام رفتارهای ایمن را سرلوحه ی کار خود قرار دهند و توجه ویژه ای در زمان استفاده، به وسایل برقی، وسایل گازی و منابع حرارتی و گرمایشی داشته باشند.

توجه داشته باشید بیشتر نجات یافتگان در حوادث، آنهایی هستند که قبلاً آموزش های ایمنی را فرا گرفته و آگاهی لازم برای مقابله با خطرات را دارند.
بازدید : 8 تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1395 زمان : 13:11 نویسنده : bamana نظرات ()

فرونشست زمین در خیابان ولیعصر

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از نشست آسفالت بخشی در خیابان ولیعصر (عج) در محدوده سه‌راه پسیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

سرهنگ حسن عابدی  دراین‌باره گفت:  حوالی ساعت ۹ صبح روز گذشته نشت آب از جوی آب سبب فرونشست آسفالت یک لاین از  مسیر شمال به جنوب خیابان ولیعصر در محدوده سه‌راهی پسیان شد که بلافاصله عوامل راهور در محل حاضر شدند.

وی که خود نیز به محل رفته بود با بیان اینکه خیابان ولیعصر (عج) مسدود نشده است، گفت:‌ تنها بار ترافیکی در این بخش از خیابان ولیعصر نیمه‌سنگین است که عوامل راهور با حضور در محل نسبت به روانسازی ترافیک اقدام کرده‌اند.

به گفته جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حال حاضر عوامل شهرداری در محل حاضر هستند و در حال انجام اقدامات ترمیمی در خیابان هستند و به نظر می‌رسد تا ساعاتی دیگر این مشکل برطرف شود.

عابدی وضعیت ترافیکی در دیگر معابر پایتخت را عادی اعلام کرد و از رانندگان خواست که در شرایط بارانی ضمن رانندگی با سرعت مطمئنه، فاصله طولی مناسب را نیز رعایت کنند.

*عکس این خبر تزئینی است

بازدید : 9 تاریخ : شنبه 13 آذر 1395 زمان : 11:21 نویسنده : bamana نظرات ()

مرگ روزانه ۴۹ نفر در جاده‌های کشور

مرگ روزانه ۴۹ نفر در جاده‌های کشور هرچند داغ سنگین مرگ ۴۸ ایرانی در تصادف اخیر قطار‌ها هرگز فراموش نخواهد شد اما تصادف هزاران خودرو در طول سال با یکدیگر و مرگ نزدیک به ۱۸ هزار نفر در طول یک سال داغی بزرگ‌تر است.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

سانحه برخورد دو قطار مسافرتی به یکدیگر در منطقه هفت خوان سمنان و کشته شدن ۴۸ مسافر، هرچند اهمیت بسیار زیادی دارد اما نباید به دنبال آن اصلیترین عامل مرگ و میر در حمل و نقل ایران فراموش شود.

با وجود تمام برنامه‌ریزی‌هایی که در طول سال‌های گذشته وزارت راه و شهرسازی و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط برای کاهش آمار تصادفات جاده‌ای به کار بسته‌اند، همچنان راه‌های ایران یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های جهان به شمار می‌رود. این در حالی است که از سال ۸۴ تاکنون آمار تلفات جاده‌ای ایران روند کاهشی پیدا کرده اما همچنان با استانداردهای بین‌المللی فاصله زیادی دارد.

ادامه‌دار بودن ماجرای تصادف‌های شدید در جاده‌های کشور باعث شده افکار عمومی ایران نسبت به این ماجرا حساسیت کمتری در قیاس با دیگر وسایل حمل و نقل نشان دهد. هرچند وقتی یک هواپیمای مسافرتی سقوط می‌کند، برای چند ماه در آن رابطه صحبت و گمانه‌زنی مطرح می‌شود و هرچند وقتی برخورد دو قطار مسافرتی با یکدیگر به استعفای معاون وزیر و فشار سنگین بر مجموعه وزارت راه و شهرسازی ختم می‌شود، اما کمتر در رابطه با وضعیت خطرناک جاده‌های ایران سخنی به زبان می‌آید.

طبق آمارهای رسمی در طول یک سال نزدیک به ۱۸ هزار ایرانی در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند. عواملی مانند خطای انسانی راننده‌ها، وضعیت خطرناک جاده‌ها و نبود اهرم‌های نظارتی لازم در برخی مسیر‌ها اصلیترین شاخص‌هایی هستند که میزان تلفات جاده‌ای ایران را به شکل قابل توجهی بالا‌تر از نرخ جهانی قرار داده‌اند.

تفکیک این میزان تلفات به تعداد روزهای سال نشان می‌دهد در جاده‌های ایران در طول ۲۴ ساعت ۴۹ ایرانی کشته می‌شوند. عددی که نسبت به آنچه در حادثه برخورد دو قطار به یکدیگر اتفاق افتاد همچنان یک کشته بیش از این حادثه دارد.

در شرایطی که حادثه برخورد قطار‌ها باعث شده بخش قابل توجهی از توجه جامعه به سمت حمل و نقل ریلی جلب شود، اما همچنان به نظر می‌رسد جاده‌های ایران اصلیترین عامل خطرناک در مسافرت‌های داخلی به شمار می‌آید.

راه آهن با اضافه کردن فناوری‌های روز به ناوگان خود و البته نوسازی واگن‌های فعلی توانسته بخش زیادی از ریسک تصادفات در حرکت قطار‌ها را کاهش دهد. این موضوع در آینده با نوسازی خطوط ریلی قدیمی و البته رسیدن ریل‌های جدید می‌تواند به حداقل خود برسد و با سیستم کنترل هوشمند قطار می‌توان انتظار داشت نقش خطای انسانی در حوادث اینچنینی به حداقل خود کاهش یابد. اما همچنان جاده‌های ایران با سوال‌های بزرگی روبه‌رو هستند که پاسخ دادن به آن‌ها شاید به سال‌ها زمان احتیاج داشته باشد.

هرچند داغ سنگین مرگ ۴۸ ایرانی در تصادف اخیر قطار‌ها هرگز فراموش نخواهد شد اما تصادف هزاران خودرو در طول سال با یکدیگر و مرگ نزدیک به ۱۸ هزار نفر در طول یک سال داغی بزرگ‌تر است که نمی‌توان از کنار آن به راحتی عبور کرد. داغی که تنها با برنامه‌ریزی‌های کلان و پیگیری‌های جدی همه جانبه تسکین خواهد یافت.

بازدید : 5 تاریخ : شنبه 13 آذر 1395 زمان : 11:17 نویسنده : bamana نظرات ()

مرگ تمامی سرنشینان بالگرد شرکت نفت خزر/ سه جنازه پیدا شد

بالگرد
فرماندار بهشهر گفت: تمامی سرنشینان بالگرد شرکت نفت خزر در حادثه سقوط بالگرد جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

خالق سجادی فرماندار بهشهر در گفت و گویی تلویزیونی در مورد آخرین وضعیت سقوط بالگرد شرکت نفت خزر در دریای خزر گفت: صبح امروز یک فروند بالگرد اجاره ای شرکت نفت خزر در این دریا دچار سانحه شده و سقوط کرد.

وی ادامه داد: بلافاصله تمامی تیم های امدادی، بسیج و سپاه برای امدادرسانی وارد عمل شدند و ساعتی بعد لاشه بالگرد در دریا کشف شد.

به گفته فرماندار بهشهر این بالگرد ۵ سرنشین داشت که متاسفانه تمامی آنها در این حادثه جان خود را از دست داده اند.

سجادی با بیان اینکه تاکنون ۳ جسد کشف شده است، افزود: تلاش برای یافتن اجساد  دو قربانی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

بازدید : 8 تاریخ : یکشنبه 07 آذر 1395 زمان : 12:58 نویسنده : bamana نظرات ()

برگزاری هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن

هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن 16 تا 18 اسفندماه 95 در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

در سال ۱۹۷۹ در اجلاس آلماتای قزاقستان سلامتی و در سال ۱۹۸۹ در اجلاس سوئد ایمنی به عنوان حق اولیه بشر به رسمیت شناخته شد و کشورهای عضو سازمان ملل متعهد به تامین سلامتی برای همه افراد بشر شدند. در سال ۱۹۹۱ اولین کنفرانس جهانی جوامع ایمن در شهر استکهلم سوئد برگزار و لوح ایمنی و جامعه ایمن به اولین شهر ایمن دنیا (فالکوپنیگ) اهدا شد. تا کنون بیش از ۳۰۰ شهر دنیا موفق به کسب لوح جامعه ایمن شدند تلاش برای عضویت در شبکه جهانی جوامع ایمن شروع فرآیندی است که به کمک جوامع ایمن که این مسیر را طی کرده اند هر چه زودتر به شاخص های تعیین شده ایمنی و کاهش آسب های دست پیدا کنیم.

پروژه جامعه ایمن در شهرداری مشهد از سال ۹۱ و با شعار: داشتن زیر بنایی مبتنی بر مشارکت و همکاری بین بخشهایی که که متولی ایمنی در جامعه ایمن هستند آغاز شد.

با تشکیل کارگروه های تخصصی، شورای سیاست گذاری جامعه ایمن در شهر مشهد و کمیته راهبردی جامعه ایمن در منطقه حضور مستمر و موثر در اجلاسهای بین اللمللی الحاقیه منطقه ای شهرداری مشهد در شبکه جهانی جوامع ایمن در سال ۹۴ انجام و پروژه در منطقه ثامن آغاز به کار کرد.

در جریان بیست و دومین اجلاس بین المللی جامعه ایمن در شهر نان تایلند و حضور موثر هیات شهر مشهد و جلسات تخصصی و فشرده موفق به اخذ مجوز برگزاری اولین اجلاس منطقه ای جامعه ایمن با حمایت مرکز جهانی جامعه ایمن گردید که این مهم همزمان با برنامه های مشهد ۲۰۱۷ اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است در حال حاضر ۶ منطقه شهرداری مشهد پروژه جامعه ایمن را آغاز و همزمان با اجلاس مشهد ایمن ۲۰۱۷ مراحل الحاق آنها انجام خواهد شد.

اجلاس مشهد ایمن ۲۰۱۷ فرصتی است که همکاری و تعامل سازنده دستگاههای اجرایی و علمی در سطح ملی و با حمایت سازمانهای بین المللی و شهرهای عضو جوامع ایمن و مشارکت سازنده سامان بهداشت جهانی WHO و سازمان ملل متحد UNISDR بتوان گامی موثر در راستای ارتقا ایمنی برداشته و با کمک به هم امید به زندگی در مسیر و محیطی ایمن را تجربه کنی

محورهای کلی این همایش شامل : ایمنی و حمل ونقل درون شهری ، سلامت، بهداشت، محیط زیست و جامعه ایمن ، ایمنی در اماکن و محیط های شهری ، ایمنی و خدمات شهری ، طراحی شهری و شهرسازی ایمن ،  فناوری اطلاعات ، ارتباطات ، هوشمند سازی و جامعه ایمن ، فرهنگ شهروندی و جامعه ایمن و  مدیریت ایمنی و ریسک است

گفتنی است مهلت نهایی ارسال مقالات به این همایش ۲۰بهمن ۹۵ می باشد .

بازدید : 6 تاریخ : یکشنبه 07 آذر 1395 زمان : 12:56 نویسنده : bamana نظرات ()

ورود معاون دادستان تهران به پرونده برخورد دو قطار / پیکر جانباختگان چهارشنبه تشییع می‌شود

قاضی آسیابی گفت: به قاضی شهریاری معاون دادستان تهران در رابطه با انتقال و تدفین پیکر جانباختگان برخورد دو قطار اعطای نیابت صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

قاضی آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در تشریح آخرین جزئیات تدفین جانباختگان حادثه قطار مسافربری در منطقه هفت خوان سمنان اظهار کرد: پس از این حادثه به قاضی شهریاری معاون دادستان تهران جهت شناسایی اجساد نیابت داده شده است که وی در این زمینه همکاری خوبی با دادسرای سمنان داشتند و یک نیابت تکمیلی نیز به وی اعطا شده که اگر آزمایشات DNA صورت گرفت حتی اگر هویت دقیق هم مشخص نشده بود، با توجه به پرونده‌هایی DNA که تشکیل شده با کدهای مشخص نسبت به انتقال و تدفین اجساد به تبریز به عنوان مجهول الهویه اقدام شود و پس از اینکه که جواب آزمایشات DNA صادر شد و هویت اجساد مشخص گردید، بر اساس کد به خانواده‌ها اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی افزود: با هماهنگی دادستان تبریز، پزشکی قانونی و مقامات اجرایی استان آذربایجان شرقی، اجساد قربانیان این حادثه حداکثر تا فردا شب به زادگاهشان منتقل و مراسم تشییع این عزیزان روز چهارشنبه همزمان با شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) برگزار می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در پایان از همکاری دکتر شهریاری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای امور جنایی در انجام نیابت تقدیر کرد.
بازدید : 7 تاریخ : یکشنبه 07 آذر 1395 زمان : 12:55 نویسنده : bamana نظرات ()

جسد ۳ جان باخته سقوط بالگرد از دریای خزر

جسد 3 جان باخته سقوط بالگرد از دریای خزر

فرماندار بهشهر در استان مازندران از کشف سه جسد در حادثه سقوط بالگرد در دریای خزر خبر داد.

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، سید خالق سجادی درمورد جزئیات این حادثه گفت: در ساعت دو بامداد گزارش اورژانس به سکوی شرکت حفاری نفت خزر داده میشود و هلی کوپتر امداد و نجات با سه خدمه برای نجاد این فرد وارد دریا میشود و همراه مصدوم در مسیر بازگشت سقوط می کند.

سجادی افزود: از آن لحظه گروه های امداد و نجات در جستجوی افراد سقوط کرده موفق بوده و جسد ۳ نفر را پیدا کرند و جستجو برای ۲ نفر دیگر ادامه دارد. علت حادثه فعلا مشخص نیست.

پیش از این مدیرکل مدیریت بحران مازندران از سقوط بالگرد متعلق به شرکت حفاری دریای خزر در بهشهر خبر داده بود.

علی‌ اصغر احمدی گفته بود: این بالگرد برای حمل یکی از همکاران خود که به ناراحتی قلبی دچار شده بود، از سکو به سمت ساحل حرکت کرده بود، که دچار سانحه شده است. نوع بالگرد و تعداد افراد مصدوم یا کشته‌شده‌ی این حادثه را منوط به بررسی‌های دیگر کرد.

عکس خبر تزئینی است.

بازدید : 9 تاریخ : یکشنبه 07 آذر 1395 زمان : 12:53 نویسنده : bamana نظرات ()

حادثه وحشتناک قطار مشهد و دلائل آن

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، مدیر راه‌آهن ایران علت تصادف مرگبار قطار را خطای انسانی اعلام کرد!
مدیرعامل شرکت راه آهن خطای انسانی و عدم هماهنگی را عامل حادثه برخورد دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان استان سمنان اعلام کرده
محسن پورسید آقایی: قطار مشهد – تبریز به دلیل سرمای هوا و و یخ‌زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و وضعیت خود را به مرکز کنترل شاهرود اطلاع می‌دهد.
پورسید آقایی: چراغ برای تردد قطارها در کل مسیر قرمز می‌شود و قطار مشهد – سمنان (قطار دوم حادثه) هم متوقف می‌شود.
پورسید آقایی: اما پس از مدتی شیفت مسئول کنترل تغییر می‌کند و مسئول جدید که “از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بوده” در پاسخ به درخواست وضعیت قطار دوم می‌گوید مسیر باز است و احتمالا “چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است”.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن می‌گوید در پی این اطلاع‌رسانی غلط، قطار مشهد – سمنان راه می‌‎افتد و در مسیر “به شدت با کوپه‌های انتهایی قطار مشهد – تبریز برخورد می‌کند”.

 

دادستان مرکز استان سمنان در محل حادثه برخورد دو قطار گفت:

* تشکیل پرونده قضایی برای حادثه برخورد ۲ قطار
* احتمال خطای انسانی در بروز این حادثه وجود دارد
* وضعیت ۱۰۰ نفر از مسافرین نامشخص است
* هماهنگی با پزشکی قانونی برای انجام آزمایش DNA (میزان)

 

برخورد دو قطار در ایران کشته و زخمی برجای گذاشت. مقامات محلی می‌گویند برخورد قطار مسافربری سمنان-مشهد و قطار مسافربری مشهد-تبریز در ساعت ٧:۴٨ دقیقه صبح به وقت محلی رخ داده.

برخورد دو قطار در ایران کشته و زخمی برجای گذاشت. مقامات محلی می‌گویند برخورد قطار مسافربری سمنان-مشهد و قطار مسافربری مشهد-تبریز در ساعت ٧:۴٨ دقیقه صبح به وقت محلی رخ داده.

 

پایان جستجو و عملیات امدادرسانی در ایستگاه هفت خوان قطار/ آخرین آمار ۴۵ کشته و ۱۰۳ مجروح

بازدید : 12 تاریخ : یکشنبه 07 آذر 1395 زمان : 12:51 نویسنده : bamana نظرات ()

سوختن ۳ نفر در آتش سوزی خانه ویلایی شهرک نفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: آتش سوزی در خانه ویلایی شهرک نفر باعث سوختن و مجروحیت سه نفر شد.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

جلال ملکی اظهار داشت: ساعت ۲:۰۵ بامداد امروز وقوع حریق در یک خانه مسکونی به آتش نشانان اعلام شد. بلافاصله آتش نشانان یک ایستگاه به محل حادثه در شهرک نفت،بلوار آبادان اعزام شدند. حریق در یک خانه ۸۰ متری ویلایی رخ داده بود.

وی ادامه داد: سه نفر داخل خانه حبس شده بودند که توسط آتش نشانان به بیرون خانه منتقل شده و تحویل عوامل اورژانس شدند. این افراد همگی دچار سوختگی شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با اعلام اینکه حریق در ساعت ۲:۵۹ به صورت کامل مهار شد، تاکید کرد: با پایان یافتن آتش سوزی محل تحویل ماموران پلیس شد.

بازدید : 7 تاریخ : شنبه 29 آبان 1395 زمان : 13:8 نویسنده : bamana نظرات ()

باران تهران و ۸۸ حادثه

سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گزارشی مبنی بر حوادث پایتخت در پی بارندگی ها ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

سید جلال ملکی در تشریح عملیات آتش نشانی در بارندگی های تهران گفت: از ساعت ۱۸ تا ۲۲ آتش نشانی تهران مجموعاً ۸۸ عملیات باران و طوفان انجام داد.

وی با اشاره به این که حوادث رخ داده در شمال تهران بود، افزود: آمار حوادث رمبوط به سقوط کابل های برق و همچنین آب گرفتگی معابر بود.

وی ادامه داد: تعداد حادثه هایی مثل شکستن درختان کمتر از ده مورد بود.

وی ادامه داد: تعداد حوادثی همچون شکست درختان و … کمتر از ۱۰ مورد بود.

منبع: بامنا

 

بازدید : 8 تاریخ : یکشنبه 23 آبان 1395 زمان : 16:28 نویسنده : bamana نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 434
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 50
 • باردید دیروز : 9
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 87
 • بازدید ماه : 359
 • بازدید سال : 359
 • بازدید کلی : 6,513
 • مطالب